Postup investorů a postup obcí - aktualizováno

8. června 2008 v 7:53 |  Informace o větrných elektrárnách v Rybné nad Zdobnicí a Záchlumí
I přes to, že se v případě VTE jedná o stavby za desítky či stovky miliómů korun, investoři, starostové a zastupitelé obcí, kde jsou investorem nabízeny VTE, mnohdy neuvěřitelně spěchaji s uzavřením "obchodu".
"Obchod" je často uzavřen, dříve než se občané vůbec dozvědí o VTE potřebné informace.
Rybná nad Zdobnicí
V našem případě uspěchaný postup veřejně propaguje starostka obce Rybná n/Z paní Marie Valášková. Není jasné, proč tak činí, když jde o věc, která může na dlouhá desetiletí (nebo navždy) změnit charakter obce, životní prostředí a život obyvatel.
Tento postup u investičního záměru, který může dosahovat výše až 480 000 000,- Kč (v Rybné nad Zdobnicí), je zcela neobvyklý a nepřijatelný. Je také naprosto nepřijatelné, že občané nebyli se záměry investorů dosud písemně seznámeni !!

Záchlumí
V obci Záchlumí rada obce dne 12.3.2008 vydala toto usnesení (R 9/1):
"Rada pověřuje starostku k zahájení jednání, získání dalších informací a podepsání smlouvy o spolupráci s investorem. Současně bude připravena anketa na zjištění názoru občanů na uvedený záměr stavby větrných elektráren. (všichni přítomní /členové rady/ pro)"
Usnesení bylo zveřejněno až 9.6.2008
Tento postup u investičního záměru, který může dosahovat výše až 240 000 000,- (v Záchlumí), je zcela neobvyklý a nepřijatelný. Je také naprosto nepřijatelné, že občané nebyli se záměry investorů dosud písemně seznámeni a že nebyli seznámeni s usnesením rady obce tak závažného obsahu !!
Zcela neuvěřitelné a neetické je také to, že investoři v obci Rybná n/Z ani v Záchlumí neupozornili sousední obce na svůj záměr !!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama